S pády ročně potýká více než třetina seniorů. Za včasné pomoci se s pádem vyrovná 90 % z nich. Pokud ale záchrana přijde později než za hodinu, šance klesají. Bez včasné pomoci se bez trvalých následků obejde pouze 10 % případů.

U chronicky nemocných je riziko pádu vyšší. Nejlepší prevencí proti následkům pádů je SOS přívěsek

Chci SOS přívěsek jako prevenci

nebojte se pádů sos přívěsek

Nebojte se pádů, s námi strach překonáte

Lidé si rizika pádu neuvědomují, a tak je podceňuje. Jejich následky však mohou mít fatální následky, dlouhodobé zdravotní komplikace či dokonce smrt. Příčinou pádů mohou být nerovné a kluzké terény a další okolní podmínky.

Pády mohou zapříčinit i průvodní problémy (efekty, příznaky, obtíže) různých onemocnění. Jakou jsou:

Infarkt

srdce-infarkt

Důsledek různorodých srdečních onemocnění. Včasná pomoc je obzvlášť v tomto případě kriticky důležitá, většina úmrtí na sebe nenechá čekat déle než hodinu od prvních příznaků. Více o infartku »

Alzheimerova choroba

alzheimerova choroba sos přívěsek

Mezi symptomy patří mj. problémy se zrakem (vidinami), vnímáním a rovnováhou. Ty mohou snadno zapříčinit pád, který se v kombinaci se sníženou orientací a poruch paměti může stát velmi ošemetnou až kritickou záležitostí. Více o Alzheimerově chorobě »

Plicní onemocnění

srdce-infarkt

Dušnost, únava a závratě, tak typické pro tuto nemoc, navyšují riziko ztráty rovnováhy, pádu či dokonce mdlob. V průběhu půl roku pád zakusí 1/3 pacientů. Více o plicních onemocněních »

Parkinsonova nemoc

parkinson

Pohybové potíže, kterými se vyznačuje Parkinsonova nemoc jdou ruku v ruce s problémy s komunikací. Strach z pádu a následné neschopnosti si přivolat pomoc tak může mít nepříjemný dopad i na psychické zdraví. Více o Parkinsonově nemoci »

Cukrovka

srdce-infarkt

Problémy se zrakem a malátnosti už je jen krůček k poruchám vědomí a mdlobám. Pomalé hojením ran. Díky těmto příznakům je riziko zlomeniny pro diabetiky až 12x větší. Cukrovkáři potřebují rychlou pomoc. Více o Cukrovce »

Problémy s tlakem

špatný tlak

Znepříjemnit život Vám může jak tlak vysoký, tak i nízký. Mohou se projevit problémy se zrakem, dušností, zmateností, závratěmi, a dokonce omdléváním. Všechny tyto faktory riziko pádu jen zvyšují. Více o špatném tlaku »

Následky pádu? S SOS přívěskem jsou minimální

Jelikož s SOS přívěskem pro Vás přijede pomoc rychle, tak následky pádu nejsou nikterak veliké.

Stačí zmáčknout SOS tlačítko a pomoc bude na cestě.

Opravdu to funguje téměř po celé ČR (tam kde je mobilní signál)

Pro lidi s chronickým onemocněním je SOS přívěsek téměř povinnost

Víc o SOS přívěsku »